11 products

Whey Protein Isolate 1.8kg Strawberry Flavour Protein Powder
Whey Protein Isolate 1.8kg Banana Cream Flavour Protein Powder
Medi-Evil Nutrition
Medi-Evil Isolate Whey Protein 1.8kg
£64.99 £36.11 / kg
Sold Out
Creatine Monohydrate Shots-123nutrition
Creatine Monohydrate Shots-123nutrition
Medi-Evil Nutrition
Creatine Monohydrate Shots 400g
£21.99 £0.27 / 5g
Excalibur Capsules 60
Sold Out
Pure L Glutamine powder container by Med Evil Nutrition, featuring Trigesteze formula, 500g and 100 servings.
Medi-Evil Nutrition
Pure L Glutamine 500g
£12.99 £25.98 / kg
medi-evil nutrition purely mass gainer banana
medi-evil nutrition purely mass gainer chocolate
Medi-Evil Nutrition
Purely Mass Weight Gainer 5.28kg
£35.99 £6.82 / kg
Whey Dynamic Protein Coconut Cream
Whey Dynamic Protein Strawberry Delight
Medi-Evil Nutrition
Whey Dynamic Protein 2kg
£49.99 £25.00 / kg
Medi-Evil Shaker-123nutrition
Whey Dynamic Protein 2kg + FREE Creatine-123nutrition
Whey Dynamic Protein 2kg + FREE Creatine-123nutrition
Medi-Evil Nutrition
Whey Dynamic Protein 2kg + Creatine
£49.99 £86.97
-43%
whey dynamic protein caramel biscuit sample
whey dynamic protein strawberry sample
Medi-Evil Nutrition
Whey Dynamic Protein Sample Sachet
£0.99
Sold Out
Medi evil Nutrition Purely Protein caramel biscuit flavour
Medi evil Nutrition Purely Protein vanilla flavour
Medi-Evil Nutrition
Purely Protein 1.8kg
£34.99 £19.44 / kg

Medi-Evil Nutrition

Experience hardcore performance, elite-level formulas, and maximum strength results with our Medi-Evil Nutrition collection at 123nutrition. Specially engineered for dedicated lifters, bodybuilders, and competitive athletes, Medi-Evil Nutrition is known for its advanced, high-potency sports supplements manufactured under strict UK quality standards. This premium lineup includes the renowned Excalibur fat burner capsules, high-impact pre-workouts like Berserker, and advanced muscle-building protein blends like Colosseum. Designed to deliver maximum power, mental focus, thermogenic endurance, and rapid recovery, these formulas combine clinical-grade ingredients with exceptional quality. Choose from convenient capsule packs and smooth-mixing powders available in intense flavours like Cherry Cola, Pineapple and Orange, and Forest Fruits.

Enjoy fast UK delivery (free on orders over £50 when ordered before 13:30 Mon–Fri) and our straightforward 30-day returns policy. 

Frequently Asked Questions

Q: Are Medi-Evil Nutrition products suitable for beginners?

A: Medi-Evil supplements are high-strength formulations. While suitable for active individuals, beginners should start with half the recommended dose (especially with stimulant products like Excalibur or pre-workouts) to assess tolerance.

Q: Can I stack multiple Medi-Evil products together?

A: Yes! Many athletes stack Medi-Evil protein powders (like Colosseum) with their capsule ranges. However, avoid combining high-caffeine products (such as taking Excalibur and a pre-workout simultaneously) to keep your stimulant intake within safe limits.